Zámek Rešice byl postaven v osmdesátých letech 16. století Jiřím Jankovským z Vlašimi v renesančním slohu. Po bitvě na Bílé hoře přešel do vlastnictví Matyáše z Wünschwützu. V počátku 18. století, za Zikmunda Veleckého, došlo k barokním úpravám, a drobné empírové úpravy se uskutečnily na začátku 19. století. Ve druhé polovině 20. století zámek sloužil místnímu národnímu výboru pro kulturní účely.
Architektonicky je zámek ve stylu renesance, tvořený dvěma křídly ve tvaru písmene L po stranách dvora. Starší část zámku je obklopena nádvorními arkádami a v interiéru se zachovaly pouze renesanční klenby. Zámek je chráněn jako kulturní památka od roku 1985.
Přihlaste se, abyste mohli přidat recenzi.
Zatím bez recenzí.
Pomozte ostatním – navrhněte úpravu nebo doplnění údajů. Návrh zkontrolujeme a zapracujeme.
Navrhnout úpravuNašli jste chybu v údajích? Dejte nám vědět a my to opravíme.