Staroměstská radnice v Praze byla založena v roce 1338 jako první radnice v Čechách na základě privilegia krále Jana Lucemburského. Skládá se z komplexu několika domů, které se postupně spojily do jednoho celku a slouží pro správu Starého Města pražského. V roce 1958 byla prohlášena za kulturní památku a od roku 1992 je národní kulturní památkou.
Od roku 1958 do 30. června 2020 byly turistické prostory radnice spravovány Pražskou informační službou, po její transformaci se o ně stará akciová společnost Prague City Tourism a.s.
Přihlaste se, abyste mohli přidat recenzi.
Zatím bez recenzí.
Pomozte ostatním – navrhněte úpravu nebo doplnění údajů. Návrh zkontrolujeme a zapracujeme.
Navrhnout úpravuNašli jste chybu v údajích? Dejte nám vědět a my to opravíme.